Tuesday ,18 February 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Австриски судии на утрешниот дуел
Австриски судии на утрешниот дуел

Австриски судии на утрешниот дуел

Европската ракометна федерација ги делегираше австриските судии Радојко Бркиќ и Андреј Јузуфхоџиќ за натпреварот од второто коло на Лигата на шампионите меѓу европскиот шампион Вардар и првакот на Португалија, Порто. Делегат на ЕХФ на натпреварот во Скопје ќе биде Георг Бебецас.

Очекуваме фер и коректно судење на оваа судиска двојка која на неколку наврати има гостувано во Скопје каде му ја делел правдата на нашиот тим.

Натпреварот утре ќе се одигра во СЦ „Јане Сандански“  од 17:00 часот.