Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Судии од Шпанија за реваншот во Веспрем
Судии од Шпанија за реваншот во Веспрем

Судии од Шпанија за реваншот во Веспрем

Во четврток (08.04) со почеток од 18:45 часот РК Вардар ќе го одигра реванш натпреварот од осмина-финалето во Лигата на Шампионите. Црвено-црните гостуваат во Унгарија кај екипата на Веспрем.

ЕХФ делегираше судии од Шпанија за овој натпревар, се работи за Игнасио Гарсија Серадиља и Андреу Марин.

Реваншот е само формалност, со оглед дека Вардар првиот натпревар во Скопје го загуби со убедливи 27:41.