Wednesday ,20 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Талески е нов ракометар на РК Вардар!!
Талески е нов ракометар на РК Вардар!!

Талески е нов ракометар на РК Вардар!!

Македонскиот ракометен репрезентативец, Филип Талески, е нов ракометар на РК Вардар, откако двете страни се договорија на соработка од една година.

Талески доаѓа во Вардар да ја засили левата бековска линија, но и да донесе свежина во дефанзивата на нашиот тим. Репрезентативецот доаѓа од германскиот бундеслигаш Балинген, а има настапувано и за екипата на Рајн Некар Левен во Германија.

Талески е најнов играч по комплетирањето на трансферите на францускиот голман Рибин Кантегрел, Томислав Јагуриновски и Дмитри Санталов

Добредојде во Вардар за Филип Талески!