Tuesday ,01 December 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Грнчаров: Парите што ги зема ФК Вардар од Лига Европа, се во РК Вардар
Грнчаров: Парите што ги зема ФК Вардар од Лига Европа, се во РК Вардар

Грнчаров: Парите што ги зема ФК Вардар од Лига Европа, се во РК Вардар

Поранешниот играч и капитен на ФК Вардар, Бобан Грнчаров се огласи на Фејсбук по повод случувањата поврзани со клубот кој бара спас од финансиската криза.

Грнчаров вели дека Градот не е должен да му помогне на клубот, бидејќи тоа бил долг на сегашниот сопственик.

Поради сегашната ситуација, ,,виси” судбината на нашиот тим и настапот во квалификациите и ова лето.

Фото:

sda