Tuesday ,01 December 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Погледнете ја убедливата победа на Вардар против Мотор Запорожје, мечот ќе се емитува на МРТ-3
Погледнете ја убедливата победа на Вардар против Мотор Запорожје, мечот ќе се емитува на МРТ-3

Погледнете ја убедливата победа на Вардар против Мотор Запорожје, мечот ќе се емитува на МРТ-3

Денес на каналот МРТ-3 можете да проследите нов натпревар на Европскиот Шампион. Се работи за дуелот на домашен терен против екипата на Мотор Запорожје, во рамките на 12.коло.

Иако на овој меч настапивме без Атман и Кристопанс, Вардар славеше висока победа (38:28) и на тој начин обезбеди пласман во осмина-финалето.

Натпреварот ќе се пренесува во термините од 16:05 часот и во 00:05.