Sunday ,08 December 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Братот на Фереира го истетовира во дрес од Вардар со пехарот од Келн
(ФОТО) Братот на Фереира го истетовира во дрес од Вардар со пехарот од Келн

(ФОТО) Братот на Фереира го истетовира во дрес од Вардар со пехарот од Келн

Вардаровиот дрес и пехарот од ЕХФ лигата на шампионите ќе стои кожата на еден бразилец. Станува збор за Родриго Мораес братот на Фереира Рожерио Мораес досегашниот пикер на Вардар.

Фереира замина  во Веспрем, каде ќе ја продолжи кариерата, но дефинитивно неговата „епизода“ во Вардар ќе остане запамнета и во неговото семејство. Неговиот брат го истетовира со дрес на Вардар и со пехарот кој црвено-црните го подигнаа во Келн.

q q1

.