Saturday ,23 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (ВИДЕО) Голмански тренинг на Стојановски, Михајловски и Ангеловски од кадетскиот тим на Вардар
(ВИДЕО) Голмански тренинг на Стојановски, Михајловски и Ангеловски  од кадетскиот тим на Вардар

(ВИДЕО) Голмански тренинг на Стојановски, Михајловски и Ангеловски од кадетскиот тим на Вардар

Изминатата недела тренерот на голмани во Вардар, Александар Царчев го оддржа првиот “голмански час“ со кадетските голмани од тимот на Вардар Јуниор. Тој започна да ги подготвува момците за пролетните предизвици во кадетската и младинската лига. На тренингот присутни беа:  Давид Стојановски, Христијан Михајловси и Ненад Ангеловски. 

 

НАПОМЕНА: Видета се преземени и не се “производство“ на Вардар фанс.