Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардарци одржаа тренинг во „Веспрем Арената“ пред утрешниот реванш
Вардарци одржаа тренинг во „Веспрем Арената“ пред утрешниот реванш

Вардарци одржаа тренинг во „Веспрем Арената“ пред утрешниот реванш

Ракометарите на Вардар го имаа единствениот тренинг пред утрешниот реванш натпревар против екипата на Веспрем. Нашиот тим има голема негатива од 14 гола од првиот натпревар во Скопје, па на утрешниот дуел ќе се обиде да го поправи впечатокот и да стигне до позитивен резултат.

170219825_131938725606717_5433850037573688589_n

Натпреварот утре се игра од 18:45 часот.