Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардарци напорно се подготвуваат за новата сезона
Вардарци напорно се подготвуваат за новата сезона

Вардарци напорно се подготвуваат за новата сезона

Ракометарите на Вардар напорно се подготвуваат за новата натпреварувачка сезона, а прв предизвик за нив ќе биде традиционалниот турнир во Струга, на кој го бранат трофејот освоен од минатата година.

Денес вардарци покрај вообичаениот тренинг во сала, најпрво се загреваа во теретана. Струшкиот турнир го отвараме на 16.август со натпревар против екипата на Алкалоид, која е предводена од Кирил Лазаров.

296310257_468688448598408_6907511944664374161_n 297080384_468693228597930_242094612328482928_n 297097165_468687998598453_9204033279409592127_n