Wednesday ,20 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > Во наредниве денови, Вардар Јуниор ќе одигра три контролни натпревари
Во наредниве денови, Вардар Јуниор ќе одигра три контролни натпревари

Во наредниве денови, Вардар Јуниор ќе одигра три контролни натпревари

Екипата на Вардар Јуниор која е дел од најсилната Супер-лига максимално се подготвува за пролетниот дел од сезоната. Во следниве денови младиот состав кој е предводен од Стојан Петрушевски ќе одигра вкупно три контролни натпревари.

Денес со почеток од 18:00 часот ќе гостуваме кај уште еден суперлигаш, тоа е тимот на Пролет 62. Во сабота ќе одиграме натпревар против екипата на КЛ7, истиот ќе стартува од 12:15 часот, додека во вторник од 18:00 часот. ќе се сретнеме со екипата на Металург Јуниор, која се натпреварува во првата ракометна лига. Сите мечеви, црвено-црните ќе ги одиграат на гостински терен.

Во првото пролетно коло од Супер-лигата, Вардар Јуниор на домашен терен го пречекува тимот на Металург 2.