Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) Момците на РК Урдаревски Вардар ги совладаа ривалите од ФК Филип Вардар
(Фотогалерија) Момците на РК Урдаревски Вардар ги совладаа ривалите од ФК Филип Вардар

(Фотогалерија) Момците на РК Урдаревски Вардар ги совладаа ривалите од ФК Филип Вардар

Викендов се игра  ново коло во ракометната “Јуниор“ лига. На програмата имаше  два натпревари кај генерацијата родени 2004/05 година и тоа по еден во машкиот и женскиот дел. Во машкиот дел, се сретнаа екипите на Урдаревски од Скопје и РК Филип од Прилеп, натпревар кој и припадна на РК Урдаревски.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 12 13 14 15 16 17 18 19