Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Работнички ни го нанесе првиот пораз во 2018, Вардар се подалеку од пехарот
(ВИДЕО) Работнички ни го нанесе првиот пораз во 2018, Вардар се подалеку од пехарот

(ВИДЕО) Работнички ни го нанесе првиот пораз во 2018, Вардар се подалеку од пехарот

Фудбалскиот клуб Вардар, вчера го доживеа  првиот пораз во пролетниот дел. Ние бевме поразени  во градското дерби од Работнички одиграно денеска на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје со резултат 2-1.