Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар добива полски шмек, Валчак две години ,,црвено – црн”

Вардар добива полски шмек, Валчак две години ,,црвено – црн”

108077957_10159614235245348_5452153256319582144_o

РК Вардар официјализираше уште еден ракометар. Се работи за Полскиот репрезентативец Патрик Валчак кој во Вардар ќе игра најмалку две сезони. Валчак е кружен напаѓач, а може да одговори добро и во дефанзивните задачи на тимот.

Полскиот репрезентативец Патрик Валчак е нов играч на Вардар 1961. Тој игра на позицијата пивотмен и со „црвено-црните“ потпиша двегодишен договор до 2022 година. Валчак во Вардар 1961 ќе игра со бројот 7. Велат од таборот на Европскиот шампион.

Му посакуваме добредојде во Вардар на Патрик Валчак!