Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Претпоследно коло во ракометната Супер лига, во сабота Вардар гостува на Тиквеш
Претпоследно коло во ракометната Супер лига, во сабота Вардар гостува на Тиквеш

Претпоследно коло во ракометната Супер лига, во сабота Вардар гостува на Тиквеш

Претстојниов викенд на програмата е претпоследното 13.коло во Плеј-Офот на ракометната Супер Лига.

Во сабота, црвено-црните патуваат за Кавадарци, каде ги очекува натпревар против екипата на ГРК Тиквеш 2014. Натпреварот ќе се одигра во спортската сала „Јасмин“ со почеток од 20:00 часот. Ѓоко Колевски и Сашо Кркачев од Скопје ќе го судат натпреварот, додека делегат ќе биде Цано Куртовиќ.

Вардар го освои 16.трофеј во Купот, а се уште е во борба за освојување на титулата во првенството.  За тоа да се случи, ќе треба да ги добиеме останатите два натпревари и да очекуваме кикс на Еурофарм Пелистер кој во ова коло гостува во Охрид.