Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > (ФОТО) Вардар Јуниор со „преполовен“ состав се подготвува за пролетниот дел
(ФОТО) Вардар Јуниор со „преполовен“ состав се подготвува за пролетниот дел

(ФОТО) Вардар Јуниор со „преполовен“ состав се подготвува за пролетниот дел

Екипата на Вардар Јуниор која е дел од Супер Лигата тренира со преполовен состав. Екипата која е предводена од Стојан Петрушевски се подготвува за пролетниот дел од сезоната, но значително ослабена. Дел од Јуниор не се веќе Карапалевски, Ќосевски, Кизиќ и Кукуловски кои имаат право за настап само со првиот тим. Од друга страна, со првата екипа тренираат уште и Атанасовски, Крстевски, Гогов и Јанковски.

Ново име во екипата, е повратникот Стефан Трпчевски, кој го раскина договорот со екипата од Израел и се врати во Скопје, додека претходно беше дел од екипата на Струга. Со тимот тренираат и младите, Анакиевски и Трифуновски, како и најмладиот Давид Димевски.

2 3 4 5 6 7 8 9