Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар-Нексе, денес на МРТ-3
Вардар-Нексе, денес на МРТ-3

Вардар-Нексе, денес на МРТ-3

Денес на каналот МРТ-3 можете да погледнете нов натпревар на РК Вардар. Се работи за меч од 3.коло оваа сезона во СЕХА-лигата против екипата на Нексе.

На мечот кој се одигра во С.Ц. Јане Сандански, црвено-црните го победија вицешампионот на Хрватска со резултат 27:25. Најефикасен на тој меч беше Дибиров со 9 постигнати голови, додека Дисингер постигна 6. Мечот ќе се емитува во терминот од 19:05 часот.