Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар – ПИК Сегед во јуни!!
Вардар – ПИК Сегед во јуни!!

Вардар – ПИК Сегед во јуни!!

ЕХФ одреди нови датуми за 1/8 финалниот натпревар на Европскиот првак Вардар и екипата на ПИК Сегед.

Па така првиот дуел во Скопје ќе се одигра на 3 или 4 јуни, додека пак реваншот во  сабота/ недела (6-7 јуни).

Доколку биде се како што треба, Вардар за овој двомеч ќе го има целиот ростер вклучувајќи ги Ристовски и Дисингер.

До 15 мај е крајниот рок за ЕХФ да ги откаже натпреварите од Топ 16. Ако се случи тоа, во 1/4 финалето што е закажано да се игра 22/28 јуни ќе игра ПИК Сегед, затоа што има подобар пласман во групната фаза.