Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар обезбеди билети за гостувањето во Кил
Вардар обезбеди билети за гостувањето во Кил

Вардар обезбеди билети за гостувањето во Кил

За сите оние што сакаат да го гледаат и бодрат тимот на Вардар на гостувањето во Германија, во соработка со домаќинот Кил обезбедени се билети и посебно место за навивачите на македонскиот тим.

Билетите за тој натпревар се веќе во продажба. Истите може да се купат он – лајн на следната адреса ( https://www.eventimsports.de/ols/thwkiel/de/championsleague/channel/shop/areaplan/venue/event/359209 ).

За навивачите на Вардар обезбеден е делот 4.B6 каде може да бидат сите заедно.
Тоа е дел за гостинските навивачи.

informacija-za-bileti-za-duelot-kil-vardar-23572

Натпреварот против Кил е закажан да се одигра на 5.февруари ( среда) со почеток од 19:00 часот.