Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар против Прилеп ја започнува борбата за титула во првенството
Вардар против Прилеп ја започнува борбата за титула во првенството

Вардар против Прилеп ја започнува борбата за титула во првенството

Екипата на Рк Вардар во сабота ќе го започне походот кон освојување на титулата во националното првенство. По првото коло од плеј-оф на Супер лигата, противник е екипата на Прилеп. Натпреварот ќе се одигра во сабота со почеток од 15:00 во малата сала во С.Ц. Јане Сандански. Мечот ќе го судат двојката Металари-Николовски. Ова ќе биде само полесен тренинг пред главниот двомеч за оваа сезона со екипата на Киелце кој е закажан за 11-ти април.

Првиот посериозен испит во Супер-лигата, Вардар ќе го има во четвртото коло, кога противник е екипата на Металург. Со Зомимак се сретнуваме во седмото коло. И во двата меча Вардар е домаќин.