Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Состави за финалето Вардар-Веспрем во Задар
Состави за финалето Вардар-Веспрем во Задар

Состави за финалето Вардар-Веспрем во Задар

Денес во Задар, ракометарите на Вардар 20:30 часот ќе го одиграат финалниот натпревар од  СЕХА Ф4 турнирот во кој за ривал ќе го имаат Веспрем. Ова е трет пат овие два тима да се борат за пехарот во регионалната конкуренција. Познати се составите на двата тима за натпреварот:

Вардар

Ристовски, Кантегрел, Димитриоски, Дибиров, Чупиќ, Георгиевски, Калараш, Валчак, Јагуриновски, Векиќ, Вујин, Јотиќ, Гаџа, Талески, Мишевски, Дисингер.

Веспрем

Цупара, Коралес, Манасков, Штрлек, Маргуч, Шишкарев, Нилсон, Благотиншек, Мораес, Лигетвари, Борозан, Лекаи, Ненадиќ, Јахија, Тонесен, Македа