Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар заминува за Келн во четврток
Вардар заминува за Келн во четврток

Вардар заминува за Келн во четврток

Шампионот на Македонија, тимот на Вардар во четврток попладне заминува на пат за Келн – Германија. “Црвено – црните” момци на Раул Гонзалес предвидено е да одработат два тренинга пред дуелот со Барселона. Првиот ќе биде во петок попладне, додека пак другиот ќе биде оној полесниот во сабота рано наутро.

Се надеваме дека вардарци ќе се претстават во одлично светло и ќе бидат најголемото изненадување на овој завршен турнир. Целиот тим на Вардар нема проболеми со повреди што е уште еден голем плус за тимот.