Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Видео линк) Вардар слави нова титула

(Видео линк) Вардар слави нова титула

Денеска на програмата е последното коло во ПМФЛ. Во ова коло Вардар на домашен терен го пречекува тимот на Силекс во натпревар без резултатско значење. Попладнево Вардар ќе слави нова титула во низа. Натпреварот се игра со почеток во 16 часот и 30 минути во Ѓорче.

Видео линк за овој натпревар:
http://tv.ffm.mk/