Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Во вторник, кадетите на РК Вардар се домаќини на Голден Арт КЛ7
Во вторник, кадетите на РК Вардар се домаќини на Голден Арт КЛ7

Во вторник, кадетите на РК Вардар се домаќини на Голден Арт КЛ7

Во вторник (09.05) во рамките на машката кадетска ракометна лига, екипата на Вардар предводена од Зоран Петковски ќе биде домаќин на Голден Арт КЛ7.

Натпреварот во вторник ќе се одигра во спортската сала на „ОУ Круме Кепески“ со почеток од 18:00 часот. Божидар Васевски и Драган Начевски се одредени за судии.

Ова ќе биде последен натпревар во регуларниот дел од сезоната во групата А од кадетската лига.