Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Здравковски, Спасиќ и Бундалески дебитираа за првиот тим на ФК Вардар
Здравковски, Спасиќ и Бундалески дебитираа за првиот тим на ФК Вардар

Здравковски, Спасиќ и Бундалески дебитираа за првиот тим на ФК Вардар

Своето деби на официјален натпревар за сениорската екипа, на вчерашниот натпревар против Тетекс го имаа тројца играчи од школата.

Огнен Здравковски, Тино Спасиќ и Максим Бундалески дебитираа за првиот тим, а Здравковски асистираше за погодокот на Жоглев.

2 3

Настап забележаа и Марко Стојилевски и Горјан Цветков, кои за прв пат започнаа во стартниот состав, а играа уште и Ѓорѓи Дошев и Давор Серафимов.