Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > РК Алкалоид – РК Вардар, пренос на МТВ-3
РК Алкалоид – РК Вардар, пренос на МТВ-3

РК Алкалоид – РК Вардар, пренос на МТВ-3

Утре на програмата е новото коло во ракометната Супер Лига, во кое ќе се сретнат екипите на Алкалоид и Вардар. Се работи за екипи кои се пласирани на првите две места во групата А.

Директен пренос од утрешниот натпревар кој стартува од 18:00 часот ќе можете да проследите на МТВ-3. Натпреварот ќе се одигра во спортската сала во населбата Автокоманда.