Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (СТРИМ) РК Алкалоид – РК Вардар
(СТРИМ) РК Алкалоид – РК Вардар

(СТРИМ) РК Алкалоид – РК Вардар

Денес во спортската сала во населбата Автокоманда, ќе се одигра натпреварот од 11.коло во групата А од ракометната Супер Лига, на кој ќе се сретнат екипите на Алкалоид и Вардар.

Натпреварот кој ќе стартува во терминот од 18:00 часот ќе можете да го проследите на СТРИМ.