Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вујовиќ: Одигравме лошо во финишот

Вујовиќ: Одигравме лошо во финишот

241074934_234214562045799_6188156761398723253_n

РК Вардар 1961 иако поразен со 25-22 на реваншот кај ППД Загреб обезбеди место на завршницата од СЕХА регионалната лига. Ние ќе играме на Ф-4 турнирот во Задар, Хрватска. За денепниот дуел тренерот на црвено-црните даде свои видување:

Чувствувам дека игравме навистина лошо во последните пет минути. Ако не одигравме така, резултатот ќе беше поинаков и подобар за нас. Морам да кажам дека беа очигледни проблемите во нападот и кај двете екипи и сметам дека тоа е нешто на кое треба да работиме ако сакаме да сме конкурентни во ЛШ-изјави Вујовиќ.