Saturday ,05 December 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Одбраната на Ристовски во најдобрите на колото
(ВИДЕО) Одбраната на Ристовски во најдобрите на колото

(ВИДЕО) Одбраната на Ристовски во најдобрите на колото

Борко Ристовски се најде помеѓу најдобрите одбрани на петтото коло во Лигата на шампионите, со интервенција на натпреварот вчера против Киелце во Скопје.

Нашиот голман ЕХФ го смести на петтата позиција меѓу најдобрите интервенции. Интересно е тоа што оваа одбрана беше и токму првата на вчерашниот натпревар, уште во првата минута од дуелот.

Одбраната на Ристовски и останатите четири можете да ги погледнете ТУКА.