Tuesday ,15 June 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен 18.роденден Лазаровска Михаела
Среќен 18.роденден Лазаровска Михаела

Среќен 18.роденден Лазаровска Михаела

Денес својот 18.роденден  го слави левиот бек на ЖРК Вардар, Лазаровска Михаела. Полнолетство го дочека во редовите на црвено-црните, каде пристапи овој летен преоден рок. Претходно има настапувано во ЖРК Гевгелија, а минатата сезона ја мина во сениорската екипа  на скопскиот тим, РК Спартак Кисела Вода. Станува збор дама за огромен  ракометен потенцијал, девојка висока 190см која по доаѓањето во нашиот тим под менторство на Ристова доста напредна во ракометната игра. Како одминуваше есенскиот дел прикажуваше подобри игри, особено на дерби мечевите со Металург и Куманово кога презимаше одговорност во одредени моменти, користејќи ја физичката супериорност која ја носи нејзината висина.

666666666666666666666

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МИХАЕЛА!