Saturday ,05 December 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (Фотогалерија) Вардар без бодови од мечот со Киелце
(Фотогалерија) Вардар без бодови од мечот со Киелце

(Фотогалерија) Вардар без бодови од мечот со Киелце

Вчера, европскиот првак, РК Вардар 1961  го претрпе и вториот пораз сезона во Лигата на Шампионите. Избраниците на Алушовски беа  од екипата на Киелце (29:33). Немавме сили да одиграме цел натпревар во силно темпо, противникот се покажа како подобар и на крајот ги освои бодовите.

2 2d 3 3d 4 126139528_10218479908771189_5815585750979891243_o 126145744_10218479894530833_5600008184959173388_o 126180462_10218479908491182_7689828494265937017_o 126190258_10218479894650836_8105596617201515790_o 126228404_10218479927371654_8866163188788153646_o 126245516_10218479939891967_1290469497141076668_o 126265465_10218479930611735_1162768121598255888_o 126297563_10218479943132048_6067067482165322831_o 126317557_10218479864770089_7251510581206742101_o 126325074_10218479890410730_380725422928041561_o 126326515_10218479926051621_3418059590785432763_o 126344057_10218479891530758_6323045398240870948_o 126364223_10218479894090822_1479852982521130469_o 126434703_10218479942172024_2352575099888714549_o 126463070_10218479900010970_980551057401862593_o 126469605_10218479911331253_1071897203831805919_o 126472845_10218479943372054_1101554137818951349_o 126504873_10218479941252001_7034461515624638313_o