Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Дали сте знаеле? Освен што е Европски шампион, е и програмер!
(ВИДЕО) Дали сте знаеле? Освен што е Европски шампион, е и програмер!

(ВИДЕО) Дали сте знаеле? Освен што е Европски шампион, е и програмер!

Дали сте знаеле? Играчот на Вардар, Мартин Поповски освен што е Европски шампион е и програмер. Поповски открива како успева да најде време и за двете професии. Освен програмирањето, нашиот играч открива и многу интересни работи и за другите ракометари од Вардар.

Целото интервју на „Ексклузив“ со Поповски, можете да го погледнете подолу: