Saturday ,27 February 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Голови на Атман во дресот на Вардар
(ВИДЕО) Голови на Атман во дресот на Вардар

(ВИДЕО) Голови на Атман во дресот на Вардар

Павел Атман е еден од играчите кој дојде на почетокот на новата сезона како засилување за Европскиот Шампион. После заминувањето на Карачиќ, од клубот се решија негова замена да биде токму рускиот репрезентативец. Атман во Лигата на Шампионите за Вардар има постигнато 22 голови.

Погледнете дел од неговите погодоци во дресот на Вардар.