Friday ,23 October 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Дибиров во стил на НБА кошаркарите покажува умешност во забивање
(ВИДЕО) Дибиров во стил на НБА кошаркарите покажува умешност во забивање

(ВИДЕО) Дибиров во стил на НБА кошаркарите покажува умешност во забивање

Тимур Дибиров е докажано ракометно име и еден од најдобрите играчи во историјата на Вардар.

Покрај со ракометната топка, Дибиров покажува умешност и со баскет, откако атрактивно забиваше на видеото кое го сподели на социјалните мрежи. Како забива Дибиров можете да погледнете на линкот, ТУКА.