Friday ,23 October 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед 4.коло! ЖРК Вардар, Металург и Куманово останаа максимални
Преглед 4.коло! ЖРК Вардар, Металург и Куманово останаа максимални

Преглед 4.коло! ЖРК Вардар, Металург и Куманово останаа максимални

Изминатиот викенд се одигаа две нови рунди во женската сениорска лига. Екипата на Вардар дојде до бодови на гостувањето во Спартак и на домашниот дуел со битолски Пелистер. Покрај нас сигурни беа екипите на Металург и Куманово кои „собра“ по шест бода во овие две рунди. Тимот на Деспина во 3.коло победи во гости на пелагониското дерби, но дома беше минимално поразен од екипата на Чаир и веќе нема максимален ефект.

3КОЛО РЕЗУЛТАТИ

4КОЛО РЕЗУЛТАТИ

*HАПОМЕНА: ПРИ КЛИК НА БИЛО КОЈ ДУЕЛ ОД ОВИЕ 2 КОЛО ЛИНКОТ ВЕ ВОДИ ДО ЗАПИСНИКОТ ОД ИСТИОТ МЕЧ

На врвот на табелата максимални по четири кола со 12.бода се три тима, покрај Вардар максимален ефект имаат и другите два фаворита за титулата, екипата на ЖРК Металург и тимот на ЖРК Куманово.

ТАБЕЛА ПО 4КОЛО

Следното, 5.коло за вардарки носи тешко гостување кај тимот на ЖРК Чаир во истоимената скопска населба. Покрај нашиот на програмата се уште пет меча, ова е распоредот за следната рунда која ќе се игра по крајот на ЕХФ-неделата.

ИДНО, 5.КОЛО