Thursday ,04 June 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > ВИДЕО: Карачиќ сфати како е да се игра во „Јане Сандански” под притисок, па фрли една топка во „бунар”
ВИДЕО: Карачиќ сфати како е да се игра во „Јане Сандански” под притисок, па фрли една топка во „бунар”

ВИДЕО: Карачиќ сфати како е да се игра во „Јане Сандански” под притисок, па фрли една топка во „бунар”

Вардар и Келце си поделија по еден бод на вчерашниот натпревар одигран во Скопје. За прв пат во СЦ. „Јане Сандански” како гостин играше Игор Карачиќ, играч кој седум години го носеше дресот на нашиот тим и прерасна во еден од милениците на навивачите.

Карачиќ на вчерашниот дуел во Скопје немаше свој ден кога се во прашање реализациите, па постигна „само” три, а имаше и неколку технички грешки. Една од нив е и оваа, каде Карачиќ приморан и од фантастичната публика, фрли една топка буквално во „бунар”.

Видео: