Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) СЕХА прашува: Кој гол е подобар, на Дибиров или Манасков?
(ВИДЕО) СЕХА прашува: Кој гол е подобар, на Дибиров или Манасков?

(ВИДЕО) СЕХА прашува: Кој гол е подобар, на Дибиров или Манасков?

Во исчекување на продолжување на спортските настапи во земјава и надвор од неа, медија тимот на СЕХА-лигата објави интересно видео, со атрактивни погодоци.

Во главна улога се Тимур Дибиров и македонскиот репрезентативец, како и поранешен член на Вардар, се работи за Дејан Манасков. И двајцата настапуваат на позицијата лево крило, а СЕХА прашува кој е подобар „финтаџија“, односно кој го прави тоа подобро.

Дали голот на Манасков против ППД Загреб, или оној на Дибиров против екипата на Мотор Запорожје. Погледнете го ова интересно видео на линкот, ТУКА. 

Само едно е јасно, и двата се многу атрактивни и можат да конкурираат за голови на сезоната во СЕХА-лигата