Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Кристопанс иако е “џин”, има одлична техника
(ВИДЕО) Кристопанс иако е “џин”, има одлична техника

(ВИДЕО) Кристопанс иако е “џин”, има одлична техника

Летонскиот џин Даинис Кристопанс е новиот играч на Вардар. Иако има дури 213 сентиметри, сепак,  има феноменална техника. Погледнете низ овој видео материјал, како новиот играч на Вардар лесно постигнува гол преку Мирко Алиловиќ голманот на Веспрем.