Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Лазовиќ и Лакрабер во дресот на Вардар влегоа во ТОП-30 најдобри голови за изминатата година во ЛШ
(ВИДЕО) Лазовиќ и Лакрабер во дресот на Вардар влегоа во ТОП-30 најдобри голови за изминатата година во ЛШ

(ВИДЕО) Лазовиќ и Лакрабер во дресот на Вардар влегоа во ТОП-30 најдобри голови за изминатата година во ЛШ

Иаку не се повеќе дел од Вардар, Барбара Лазовиќ и Александра Лакрабер влегоа во изборот на ЕХФ за најдобри 30 голови, за 2018 година во Лигата на Шампионите. Голот на Лазовиќ во финалето против Ѓер, како и мајсторијата на Лакрабер во дуелот против Будуќност се најдоа во ТОП-30 погодоци во ЛШ.

Видеото со најдобрите 30 голови можете да го погледнете на линкот, ТУКА.