Friday ,15 November 2019
Последни:
Home > РК Вардар > (ВИДЕО) Македонија ја победи Црна Гора и донесе нова радост
(ВИДЕО) Македонија ја победи Црна Гора и донесе нова радост

(ВИДЕО) Македонија ја победи Црна Гора и донесе нова радост

Македонската ракометна репрезентација успеа да се пласира во следната фаза, на Европското првенство кое се игра во Хрватска. “Четата“ на Раул Гонзалес славеше во дуелот со селекцијата на Црна Гора 28:29. Во текот на утрешниот ден играме против Германија, по што ќе се знае кој колку бодови ќе пренесе во следната фаза.

Погледнете ги најинтересните моменти од победата на Македонија.