Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Погледнете ги најинтересните моменти од победата на Вардар против Нексе
(ВИДЕО) Погледнете ги најинтересните моменти од победата на Вардар против Нексе

(ВИДЕО) Погледнете ги најинтересните моменти од победата на Вардар против Нексе

Вардар е на добар пат и оваа сезона да обезбеди учество на завршниот турнир во СЕХА-лигата. Во рамките на првиот меч од 1/4 финалето, црвено-црните, на гостински терен ја победија екипата на Нексе, со резултат 30:31. Најефикасен на овој дуел беше Тимур Дибиров кој успеа да постигне 12 голови од исто толку упатени удари.

Погледнете ги најинтересните моменти од победата во Нашице.