Wednesday ,03 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) На денешен ден во 2013: Немаше ,,игла” каде да падне, Европа чу за вардаровите навивачи!!
(ВИДЕО) На денешен ден во 2013: Немаше ,,игла” каде да падне, Европа чу за вардаровите навивачи!!

(ВИДЕО) На денешен ден во 2013: Немаше ,,игла” каде да падне, Европа чу за вардаровите навивачи!!

На денешен ден, 2013 година… Каков ракометен натпревар беше тоа во Скопје. Немаше ,,игла” каде да падне во СЦ. ,,Борис Трајковски”, на дерби дуелот од Лигата на шампионите помеѓу екипите на Вардар и Металург.

Оваа година, 2013-тата беше еден голем почеток за РК Вардар и неговата армија на навивачи. Година кога ракометна Европа започна да согледува за каков тим и за какви навивачи станува збор.

За жал овој натпревар Вардар го загуби. Во продолжение погледнете за каков спектакл стануваше збор и какво навивање имаше во сала од страна на Комитите и навивачите на Вардар.

Видео од целиот натпревар: