Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Најдобрите моменти од победата на Вардар против Нексе
(ВИДЕО) Најдобрите моменти од победата на Вардар против Нексе

(ВИДЕО) Најдобрите моменти од победата на Вардар против Нексе

Вардар ја забележа и втората победа во рамките на СЕХА-лигата. На домашен терен црвено-црните минимално со резултат 27:26 го победија тимот на Нексе.

Ристовски имаше 7 одбрани, додека Талески и Чупиќ постигнаа по 6 голови. Најинтересните моменти од натпреварот можете да ги погледнете на линкот, ТУКА.