Sunday ,28 April 2024
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Најинтересни моменти од натпреварот Вардар-Брест Мешков

(ВИДЕО) Најинтересни моменти од натпреварот Вардар-Брест Мешков

Вардар и Брест Мешков ги поделија бодовите на првиот натпревар во сеха-лигата за оваа натпреварувачка сезона. Противникот имаше предност во најголем дел од првото полувреме, кога замина на одмор со резултат 15:18. Во вториот дел црвено-црните заиграа подоброи целосно го свртеа реултатот во своја корист. На две минути пред крајот имавме три гола предност, но дозволивме Брест Мешков да го израмни резултатот. Циндриќ погоди за ново водство на 10 секунди пред крај, но поради фаулот на Стоилов кој му беше доделен црвен картон, според новите правила беше досуден пенал. Реализатор беше Стојќовиќ за конечни 34:34.

Погледнете ги најинтересните моменти од овој дуел.