Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Вардар “рутински“ и со половина сили ја победи Војдводина
(ВИДЕО) Вардар “рутински“ и со половина сили ја победи Војдводина

(ВИДЕО) Вардар “рутински“ и со половина сили ја победи Војдводина

Војводина беше нов противник кој падна пред налетите на Европскиот и Балкански шампион. Вардар вечерва во својата арена беше подобар од Војводина (37:22) и стигна до својата деветта последователна победа во СЕХА од исто толку одигрни мечеви во ова натпреварување. Мартин Поповски беше најдобар стрелец со 10 постигнати голови.

Погледнете ги најинтересните моменти од победата против Војводина: