Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Даниел Ѓорѓески ја имаше најдобрата одбрана, во победата против Војводина
(ВИДЕО) Даниел Ѓорѓески ја имаше најдобрата одбрана, во победата против Војводина

(ВИДЕО) Даниел Ѓорѓески ја имаше најдобрата одбрана, во победата против Војводина

Вардар ја победи Војводина и стигна до својата деветта последователна победа во СЕХА-лигата со која се зацврсти на врвот на табелата. На денешниот меч на голот беше Даниел Ѓорѓески кој одлично го замени Арпад Штербик. Младиот Ѓорѓески го заврши натпреварот со 18 успешни интервенции, а една негова се најде во најдобрите на овој натпревар.

СЕХА ја прогласи одбраната на Ѓорѓески за најдобра на натпреварот со Војводина.