Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Вардарци тргнаа победнички, најдобрите моменти од дуелот со Војводина
(ВИДЕО) Вардарци тргнаа победнички, најдобрите моменти од дуелот со Војводина

(ВИДЕО) Вардарци тргнаа победнички, најдобрите моменти од дуелот со Војводина

На првиот официјален натпревар во новата година, црвено-црните забележаа победа. Во С.Ц. Јане Сандански, Вардар беше подобар од тимот на Војводина со резултат 25:21.

Ристовски на голот имаше 10 одбрани, најефикасни со по 4 голови беа Гергиевски и Дибиров.

Погледнете ги најинтересните моменти од победата со Војводина, на линкот ТУКА.