Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Вардар го надигра Целје и славеше убедливо
(ВИДЕО) Вардар го надигра Целје и славеше убедливо

(ВИДЕО) Вардар го надигра Целје и славеше убедливо

Актуелниот освојувач на СЕХА-лигата, екипата на Вардар го надигра Целје (35:27) и ја запиша 13-сетата победа во ова натреварување. Уште по првото полувреме имавме двоцифрена предност, кога резултатот беше 20:10. Најефикасни во нашиот состав беа крилата, Дибиров со 7 и Поповски со 6 голови.

Погледнете ги најинтересните моменти од победата против Целје.