Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Најубавите моменти од победата на Вардар против Нант
(ВИДЕО) Најубавите моменти од победата на Вардар против Нант

(ВИДЕО) Најубавите моменти од победата на Вардар против Нант

Европскиот стигна до втората победа во лигата на шампионите, откако пред домашната публика беше подобар Нант. Вардарци триумфираа со резултат 27:23, а истава разлика од четири гола предност ја има и по првото полувреме (14:10). Имавме водство во текот на целиот меч и контрола на резултатот, иако на моменти Нант се доближуваше до еден гол негатива.

Најинтересните моменти од триумфот против французите погледнете ги на линкот, ТУКА.