Friday ,14 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Не е лесно да се задржи Стоилов
(ВИДЕО) Не е лесно да се задржи Стоилов

(ВИДЕО) Не е лесно да се задржи Стоилов

Вардар мораше да ги приклучи најдобрите во второто полувреме за да го победи Татран Прешов, а еден од нив беше и капитенот, Стојанче Стоилов.

Стоилов успеа да постигне три голови од четири обиди кон противничкиот гол, а еден од нив, СЕХА го одбележа како најдобар на мечот против Татран. Иако беше задржан од Вучко, вардаровиот капитен се ослободи и успеа да го погоди противничкиот гол.

Погледнете го голот на Стоилов.