Sunday ,27 September 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Запознајте се со Јагуриновски, новиот шутер на Вардар
(ВИДЕО) Запознајте се со Јагуриновски, новиот шутер на Вардар

(ВИДЕО) Запознајте се со Јагуриновски, новиот шутер на Вардар

Томислав Јагуриновски од Металург, се враќа во Вардар каде што играше како младинец. Јагуриновски ќе треба да ја засили десната бековска позиција во нашиот тим и да постигнува што е можно повеќе голови. Му посакуваме добредојде назад, во Вардар и му посакуваме многу успеси, титули и голови со нашиот клуб.

Запознајте се со новото засилување на РК Вардар.

Видео: